1. pl
  2. en
Logo Nobilla Poland Konfekcjonowanie towaru
Na zdjęciu butelki plastikowe - konfekcjonowanie płynów
26 listopada 2023

Konfekcjonowanie płynów

Konfekcjonowanie jest ostatnim etapem przygotowania towaru do sprzedaży. W przypadku rozlewania produktów płynnych proces ten jest dość złożony.  Wymaga doświadczenia z zakresu przygotowania linii rozlewniczej i w późniejszym etapie  magazynowania w odpowiednich warunkach i pomieszczeniach. 

 

Opakowania na płyny i ich oznakowanie

 

Zastosowanie odpowiednich opakowań w tym przypadku jest kluczowe. Stosujemy tutaj najczęściej słoiki, butelki szklane lub plastikowe, puszki, wiaderka, kanistry oraz różnego rodzaju opakowania metalowe, wykonane ze szkła i z tworzywa sztucznego

Opakowania powinny przede wszystkim odpowiednio zabezpieczyć znajdujący się w nich płyn przed wydostaniem na zewnątrz. Stanowią funkcję ochronną. Ważne jest zachowanie wszelkich przepisów i norm. 

Opakowania wpływają na wybór towaru przez konsumenta. Pełnią  funkcję wizualną, estetyczną i marketingową mającą wpływ na ilość sprzedaży towaru w procesie jego dystrybucji.

W handlu wygrywa często ten towar, który wyróżnia się spośród innych swoim opakowaniem.    

Kody kreskowe zamieszczane na opakowaniach pomagają w ich dystrybucji i obrotem na rynku towarów. W tym przypadku opakowania pełnią funkcję informacyjną

 

Konfekcjonowanie płynów - na zdjęciu butelki z niebieskimi nakrętkami wypełnione jasnym płynem

 

Konfekcjonowanie płynów - ich rodzaje i właściwości 

 

Istnieją różne rodzaje płynów, które można poddać procesowi rozlewania. Różnią się one głównie swoją konsystencją oraz właściwościami. Do takich zaleczamy: środki ochrony roślin, adiuwanty, odżywki, produkty BIO, emulsje, oleje, wszelkiego rodzaju nawozy w płynie, środki chemii gospodarczej i przemysłowej.

 

Konfekcjonowanie płynów zwłaszcza tych o większej gęstości, może być niemałym wyzwaniem. Gęste płyny mają często tendencje do krzepnięcia oraz ich konsystencja sprawia, że na dnie zbiornika powstaje osad. W takiej sytuacji dostarczony płyn należy odpowiednią techniką wcześniej przemieszać.  

 

Są również substancje płynne zaliczane do niebezpiecznych ze względu na ich właściwości. W takim przypadku konieczne będzie stworzenie odpowiedniego rodzaju maszyn i urządzeń, zbudowanych z materiałów odpornych na działanie tychże substancji.

 

Outsourcing konfekcjonowania cieczy

 

Istnieje wiele zalet zlecania procesu konfekcjonowania zewnętrznym, wyspecjalizowanym i doświadczonym w tym procesie firmom, zwłaszcza w przypadku konfekcjonowania cieczy

 

Ważną rolę odgrywa w tym procesie pełna automatyzacja linii rozlewniczej i czas wykonania usługi. Odpowiednio przygotowane stanowiska, usprawniają proces porcjowania i napełniania oraz pakowania i oznaczania.

  

Firma Nobilla ciągle poszerza swoją ofertę usług konfekcjonowania i testuje najnowsze rozwiązania w tej branży.

 

Oferujemy automatyczne nalewanie, etykietowanie, zakręcanie oraz pakowanie do opakowań zbiorczych. Dzielimy się również naszym doświadczeniem w doborze i zakupie różnego rodzaju odpowiednich opakowań oraz logistyką transportu.

 

Dysponujemy dużym zapleczem magazynowym, posiadamy możliwość realizowania kilku niezależnych zleceń jednocześnie i oferujemy przy tym konkurencyjne ceny usługi.  

 

Jesteśmy gotowi podjąć się współpracy z producentami oraz importerami towarów w postaci płynnej o różnej gęstości. Oferujemy rozlewanie płynów chemii gospodarczej oraz płynów przemysłowych i basenowych.

 

Logo Nobilla Poland

Usługi konfekcjonowania

Saszetki wodorozpuszczalne i torebki

Doypacki i worki

Butelki, kanistry i słoiki

Kartony, display-e

Produkty

Chemia basenowa

Stoper przeciwlodowy

Środki odkażające

Kontakt

Tel. kom. +48 696 065 479

Tel.  +48 15 841 42 50

e-mail: nobilla@nobillapoland.com

RODO

©Copyright NOBILLA